Na leasing najczęściej decydują się firmy i przedsiębiorstwa, bo im po prostu leasing się opłaca. Dzięki niemu ogranicza się wydatki firmowe. Nie może się wydawać pieniędzy na samochody czy maszyny, których pilnie się potrzebuje.
O tym, ile wyda się na dany leasing, może powiedzieć kalkulator leasingowy, z którego w ogromnej liczbie przypadków się korzysta. To narzędzie dostępne on-line, które umożliwia obliczyć, ile będzie kosztował nas leasing wybranego samochodu u danego leasingodawcy.
Z takich samych narzędzi korzystają osoby, które zajmują się leasingiem. Jeśli firma decyduje się na to, aby auto w leasing wziąć, to ma z tego tytułu wiele korzyści. Głównie ma samochód, który jest jej wymagany. Nie może się wydawać na niego oszczędności firmowych i nie zaciąga się kredytu bankowego, który w każdej chwili jest w pewnym sensie zobowiązaniem. A przy tym zyskanie kredytu na samochód firmowy wcale nie jest takie łatwe, jak może się to wydawać. Firmy decydujące się na leasing zachowują płynność finansową i mają środki na inne inwestycje czy niespodziewane wydatki.
Kiedy auto w leasing jest przez firmę brane, to koszty leasingu wlicza się do kosztów prowadzenia działalność, a te jak wiadomo, obniżają sumę, która podlega opodatkowaniu. Firma płaci zredukowany podatek, bo mniejsza suma jest jej dochodem. Kiedy leasinguje się auta albo sprzęt, można go wykupić, kiedy umowa dobiegnie końca. Nie wszystkich takie oferty przekonują i firmy nie za każdym razem z nich korzystają. Nie muszą, bo nie ma takiej konieczności. Z leasingu aut korzysta sporo firm.
Zobacz także: samochód w leasing.